Zimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenieKeď nám pred časom do firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývanie okien Bratislava, volala príjemná pani v strednom veku, celkom mi odľahlo, že problém bývania a susedov mám vyriešený. To viete, kým sa v dome, či byte všetko neusadí, stále sa treba s niečim zapodievať. Stojí to čas, peniaze aj nervy.

Pani žije v malom meste, kúsok od Bratislavy a podľa jej slov, by nemenila. Žiaľ, čas beží a ulica na ktorej pani žije sa začala postupne meniť. Nešlo len o vzhľad domov, cesty alebo chodníkov, ale rok od roku sa menili i tváre susedov.

Z jej pohľadu sa však dlho nič nedialo. Susedka, ktorá žila vedľa v staršom dome, bola vitálna a usmiata. Denne sa stretávali pri rozhovoroch na všemožné ženské témy, strávili spolu veľa času. Stará pani sa jedného rána a celé dopoludnie neukazovala. Jednoducho navždy pokojne zaspala a svet nechala za sebou.Čistiace práce vo výškach‎

Jej domček zmenil majiteľa a bolo jasné, že prišli nové časy. Pozemok a dom kúpila mladá dvojica, ktorá podľa vystupovania nemala pocit, že slušný pozdrav alebo úsmev dokáže veľa dobrého. Žili síce na jednej ulici, ale každému dávali najavo, že chcú mať hlavne svoj kľud.

No čo už, pomyslela si v duchu klientka…

Ako umyť okná po stavbárochNo čo už, pomyslela si v duchu klientka. Každý máme muchy, snáď sa to zmení. To ale ešte netušila, že mladá dvojica začne s razantnou prestavbou domu, a to vo veľkom štýle. A tak sa začalo v bezprostrednej blízkosti búrať, stavať a prerábať. Intenzita prác a neohľaduplnosť susedov takmer nadobro pokazili aj to málo, čo vo vzťahoch medzi ľuďmi fungovalo.

Ochota k tolerancii bola napínaná na navyššiu mieru. Horšie ale bolo, že mladí manželia nerobili pre zmierenie následkov stavebných prác takmer vôbec nič. A tak klientka prestala cez okná vedúce z ulice pomaly aj vetrať, pričom na celom dome mohla – bez výčitiek svedomia – umývať okná snáď každý mesiac.    

Jedného dňa stál jej nový sused na ulici a nekompromisne postrekoval fasádu svojho domu z hadice tlakového stroja. Okolo staveniska i jeho samotného sa neustále točila hustá hmla bieleho prachu, rozptýlenej vody a zvírenej omietky. Muž pracoval s plným nasadením, takže ťažký, štipľavý oblak pokryl chodník, kus cesty aj koruny stromov a okolitú trávu.

Naša klientka to už nekomentovala. Našťastie okná z ulice mala zatvorené. Bolo jej síce jasné, že trojica oblokov dostane zabrať, no cez víkend ich v kľude umyje a nebude sa tým stresovať. Tak, či tak sa tu má čoskoro objaviť niekto zo stavebného úradu a s mladou dvojicou zopár vecí prebrať.spôsob ako umyť okná

Keď bolo po všetkom…

Keď bolo po všetkom a mladí odišli do mesta, chcela klientka zaprášené okná umyť. Len čo sa do toho pustila, s prekvapením zistila, že niečo nie je v poriadku. Nešlo o bežný prach, známy zo staveniska. Muuž do nádržky tlakového čističa asi primiešal dajakú prísadu.

Umývanie okien aj vo výškachKlientka pochopiteľne nemala tušenie o čo išlo. S veľkou námahou okná ako-tak umyla, ale ani jedno nebolo dosť čisté. Všade bolo vidno tenký biely povlak, ktorý sa tváril, že sa ho už nikto nezbaví. Skrátka veľký problém a zbytočná starosť navyše.

Navyše sa dozvedela, že noví susedia prídu až o dva dni, čo vec ešte skomplikovalo. Nemala tak inú voľbu, ako nájsť niekoho, kto so špinavými oknami pohne. A keďže bola ženou činu, obvolala zopár svojich dobrých kamarátok, aby sa spolu poradili.

Dozvedela sa, že vôbec najlepším riešením bude osloviť top profesionálnu upratovaciu spoločnosť A SERVIS LIPKA, ktorá si dokáže vždy poradiť nielen so znečistenými oknami, ale aj kobercami a inými prácami spojenými s upratovaním.Umývanie okien a výškových budov

Pani dostala nadšené a zasvätené doporučenia aj od dvoch najlepších priateliek, čo bol pre ňu jednoznačný signál, že ide o dobrú a spoľahlivú voľbu. Navyše, ako rozumná a skúsená žena, neľutovala svoj čas a na webe si informácie o tejto firme overila na vlastné oči.

Ukázalo sa, že A SERVIS LIPKA…

Ukázalo sa, že A SERVIS LIPKA je spoločnosťou s dlhoročnou tradíciou, permanentne stabilnou kvalitou práce a vynikajúcim, vyškoleným personálom. Tieto slová potvrdzovalo aj množstvo kladných ohlasov, poďakovaní a recenzií visiacich na webe, takže ďalej váhať nebolo prečo.

Umývanie okien vo výškach pomocou horolezeckej technikyKeďže som na vás počula z každej strany len samú chválu, chcem vás poprosiť o účinnú a profesionálnu pomoc, prezradila nám do telefónu naša klientka. Potrebujem totiž na dome okná nielen vyčistiť, ale urobiť s nimi niečo nové, aby sa mi z ulice toľko nešpinili.

Mimochodom, doplnila ešte klientka, mladí susedia pochopili, že nežijú na ulici iba sami, takže sa za svoje „vtrhnutie“ medzi nás ospravedlnili. Dokonca mi vraj uhradia aj čistiace práce okolo mojich okien, čo je po tom všetkom takmer malý zázrak.

Hmm, tá zmena susedských vzťahov nás úprimne teší, zablahoželal som klientke. A pokiaľ ide o vaše okná, spoločnosť A SERVIS LIPKA sa ich veľmi rada ujme. Urobíme všetko preto, aby sme vám ich dali do dokonalého poriadku. Na to sa môžete spoľahnúť, dokončil som myšlienku.

Nasledovala spoločná dohoda o čase a termíne, plus rámcová predstava o sume za čistenie. Po troch dňoch som už prstom prechádzal po uličných oknách našej klientky a snažil sa uhádnuť, čo za látku mladý sused prilial do tlakového čističa.

Neboli sme tu však preto…

Neboli sme tu však preto, aby sme po čomkoľvek pátrali. Práca pre každého klienta a jeho maximálna spokojnosť s výsledkom boli a sú v našej spoločnosti na prvom mieste. A tak po rutinnej príprave všetkého potrebného na čistenie, bol najvyšší čas odštartovať.

Keďže si naša zákazníčka s nami dohodla aj čistenie zvyšných okien na jej dome, prácu sme si rozdelili na etapy. Okien na dome mala dosť, lebo okrem prízemia tu bola aj menšia nadstavba do dvora plus letný domček v záhrade, kde sa v horúcich dňoch rodina rada zdržovala. A tak sme sa pustili do práce bez zbytočných a dlhých rečí.Umývanie okien vo veľkých výškach

Asi po minúte ma napadlo, že sa predsa len vrátim k prvotnému želaniu našej klientky. Chcela riešenie, ktoré uchová jej okná z ulice dlhšie čisté a nebude ich treba tak často umývať. Ponúkol som možnosť nano impregnácie všetkých troch okien. Zároveň som jej vysvetlil, že táto moderná a spoľahlivá technológia bude to pravé.

V zásade ide o to, že na kvalitne a precízne umyté okná aplikujeme špeciálny impregnačný nano náter. Ošetrené okná tak dostanú niečo ako neviditeľný, ale výnimočne účinný ochranný filter, takže akékoľvek nečistoty, prach, peľ a iná špina sa na skle dlho neudržia.

Potom postačí len správne výkonný…

Potom postačí len správne výkonný dážď alebo dobre usmernená voda a okná sú opäť krásne čisté a žiarivé. Táto jedinečná situácia sa dá možno popísať aj tak, že vďaka nano impregnácii nebude potrebné držať v hlave povinnosť umývania okien na dlhý, dlhý čas. Klientka s mojim návrhom veľmi rada súhlasila a dohodli sme sa na jeho realizovaní.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domyVerím, že nano impregnácia prispeje k spokojnosti zákazníčky, a preto som sa spokojne vrátil ku svojej činnosti pri umývaní okien. Ak nastane situácia, že nemusíme v úvode použiť škrabku, ktorá je perfektná pri odstraňovaní hrubých nečistôt, môžeme začať s pripravou roztoku na umývanie okien, ktorý u nás vo firme voláme – rozmyvák.

Ide o spoľahlivý a osvedčený roztok teplej vody a špeciálneho saponátu, ktorý úspešne využívame už dlhé roky. Jeho účinná receptúra a čistiaca sila nám zásadným spôsobom pomáhajú, aby sme okná klientov zbavili všetkých nečistôt a pripravili ich tak na ďalšie, dôležité kroky procesu čistenia.

Snáď malá poznámka. Pri umývaní okien podľa našej osvedčenej metódy nikdy nečistíme len samotné sklá, ale rozmyvákom dôkladne umývame aj rámy, parapety a všetky málo dostupné miesta. Ide o trvalú a neodmysliteľnú súčasť prístupu ku klientovi, našej každodennej práci a budovaniu kladného profilu celej spoločnosti.

Klient sa tak môže v každom…

Klient sa tak môže v každom okamihu spoľahnúť na to, že upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA urobí všetko preto, aby po skončení čistiacich prác zostala iba špičková a trvale udržiavná kvalita. To bolo a je pre našu firmu záväzné – v každom dni a pri každej, aj tej najmenšej zákazke.

Z pohľadu technológie je tento postup dôležitý i pre celkový výsledok. Každé, dokonale čisté okno pre nás preto začína odstránením všetkých, aj tých najmenších nečistôt, všadeprítomnej mastnoty a rôznych zvyškov agresívneho atmosférického spadu. Skrátka, pre finálnu čistotu zákazníkovho okna, urobí spoločnosť A SERVIS LIPKA v každom smere maximum.Čistenie okien Bratislava

Keď náš skúsený a vyškolený zamestnanec usúdi, že práca s rozmyvákom splnila svoj hlavný účel, vezme do rúk stierku. Firma používa kvalitné stierky s pružnou gumovou lištou. S jej pomocou sa potom z povrchu okna odstráni zvyšná voda a vlhkosť. Ide o značne dôležitý krok, ktorým technologicky pripravujeme záverečnú etapu, ktorou býva leštenie.

V tejto súvislosti je pohľadu firmy i zákazníka dôležité poznať ešte jeden kľúčový fakt. Za roky praxe sa ukázalo, že pri použití chemických leštiacich prípravkov, sa na oknách veľmi rýchlo ukážu nevzhľadné šmuhy a ťahy po leštení. Aj preto je proces umývania okna tak podstatný, keďže sa nesmie stať, aby na oknách ostali zbytky starého leštidla.

Ak by sa tak nejakou zhodou…

Umývanie Okien BratislavaAk by sa tak nejakou zhodou okolností stalo, dokáže toto staré, časom znehodnotené leštidlo pod vplyvom poveternostných podmienok, „vystúpiť“ na povrch okna. Bleskurýchlo sa potom prejaví vo forme nežiadúcich fľakov, stôp a máp po leštení.

Táto možná chyba je však zo strany spoločnosti A SERVIS LIPKA trvale a systematicky eliminovaná precíznou, dôkladnou a profesionálne odvedenou prácou, a to v každej fáze čistenia. Preto sa klient môže na nás a našu prácu vždy stopercentne spoľahnúť.

A tak sme s kolegom pristúpili k poslednej časti ošetrenia okna, a tou je leštenie. Naša upratovacia firma realizuje tento posledný krok trochu nezvyčajne, najmä v porovnaní s bežnými predstavami. Zásadnou odlišnosťou oproti konkurencii, či domácemu lešteniu, je trvalá absencia akéhokoľvek chemického leštidla.

Jediné, čo klient počas leštenia okien u našich zamestnancov zaregistruje, býva čistá bavlnená tkanina a sila jeho svalov. A to je vlastne všetko, lebo zvyšok procesu spočíva v precíznosti a trpezlivosti samotného leštenia. Postupuje sa pomaly a sústredene, centimeter po centimetri, až pokým nie je okno vzorne čisté a žiarivo lesklé.

Výhody tejto pracnejšej metódy…

Výhody tejto pracnejšej metódy sú ale veľmi presvedčivé. V prvom rade okná vyleštené týmto spôsobom, ostávajú podstatne dlhšie čisté, čo sa prejaví nielen na spokojnosti klienta, ale i na jeho peňaženke. Na druhej strane leštenie na sucho odstraňuje riziko, ktoré oknám prináša chemické leštidlo.Umývanie okien – Výškové práce

Platí, že použitie chémie každé leštenie uľahčuje. Zároveň však prináša problém v podobe „vedľajšieho produktu.“ Býva ním málo známy vznik neželaného a neviditeľného mikrofilmu, vytvoreného počas chemickej reakcie na ploche okna. Táto vrstvička sa skoro, vďaka vplyvu poveternostných podmienok a klímy v byte, premení na lepivú plochu.

Všetok poletujúci prach a nečistoty sa potom rýchlo na okne usadia a o pár týždňov môžeme okná začať čistiť zase. Ide o nástrahu, ktorú mnohí zákazíci nepoznajú. Hlavne pri domácom leštení sa potom stáva, že chemické látka v spreji síce pomôže okno priviesť k lesku, no onedlho je plocha opäť znečistená.

Pani klientka ma pozorne počúvala a bolo vidno, že si moje slová berie k srdcu. Priznám sa, odpovedala náhle, že leštenie na sucho kedysi využívala aj moja mama. Mne sa ale zdalo zbytočne namáhavé a časovo náročné, takže som ho pred rokmi opustila.

Ale teraz, keď mám vás…

Ako bez šmúh umyť oknoAle teraz, keď mám vás, veľmi rada si výhody suchého leštenia doprajem, doložila usmiata. Radi a kedykoľvek, vrátil som jej poklonu. V tom okamihu sa však ukázal i kolega, aby mi povedal, že je s prácou hotový. Asi po minúte bol fajront i u mňa, takže zákazka u tej milej pani sa chýlila ku koncu.

S krátkym odstupom času sme si obaja pripravili náš špeciálny nano roztok. Keď boli okná z ulice absolútne suché a pripravené, bola na ne nanesená impregnácia, presne podľa dohody s našou zákazníčkou. Klientka pochválila nielen nano roztok, ale aj dokonale čisté okná v celom dome a dala nám najavo, že si naplánovala čistenie kobercov.

Takéto reakcie klientov sú v našej práci veľmi cenné a dávajú jej zmysel. Napokon, iba zákazník je adresátom nášho sústredenia, profesionality a chuti robiť veci, čo najlepšie. I to je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť A SERVIS LIPKA považuje aj tú najmenšiu zákazku za tú najpodstatnejšiu a kľúčovú.