Občas, keď som po celom dni obzvlášť unavený sa mi na krátky okamih zdá, že naša realitná kancelária vznikla snáď už pred sto rokmi. Prežili a prešli sme toho s kolegom už toľko, že tých skutočných pätnásť rokov narástlo takmer do jedného storočia.

Začali…

umývanie presklenných stienZačali sme vlastne celkom naivne a dobrodružne, a to ešte na škole. Priateľa, ako mladého a nádejného ekonóma,  „poverila“ jeho stará mama, aby skúsil predať jej byt, ktorý zdedila po svojej sestre. Babička to robila vraj preto, aby mala od rodiny svätý pokoj. Nejaké peniaze im rozdelí a „nech sa spolu aj požerú...“Táto historka aj priateľova stará mama mali v sebe toľko nákazlivého espritu, že som sa ku kolegovi pridal a začali sme predávať náš prvý byt. 

Dnes sa na tom obaja už len bavíme, no vtedy sme mali nielen trému, ale tiež pocit, že sa nám to hádam nikdy nepodarí. Nakoniec sa veci vyvinuli celkom priaznivým smerom.

Po niekoľkých…

Po niekoľkých rokoch sa nám začalo v branži celkom výrazne dariť a firma sa postupne rozrástla. K realitke však pribudli aj ďalšie aktivity, a tak sme museli viackrát zmeniť sídlo a nabrať nových ľudí. Jedného pekného dňa sme napokon zakotvili v novom biznis centre s pocitom, že to hádam istý čas vydrží.Pravdupovediac, budova stojí na výbornom mieste, je samé sklo a disponuje množstvom technických a technologických vychytávok. Skrátka príjemný a moderný ofis. Sklo sa ale výrazne podpísalo aj na vnútorom usporiadaní nášho poschodia. Celý priestor je tak opticky väčší a umývanie výkladovodľahčený, všade máme dosť svetla, a v prípade nutnosti poslúžia žalúzie.

Časom…

Časom sa však ukázalo, že moderné sklenené steny majú aj svoje slabiny. Odtlačky prstov, prach, zlozvyk lepenia kadejakých papierov, oznamov alebo fotiek, to všetko sa prejavilo na nevábnom vzhľade sklenených plôch, nehovoriac o tom, že upratovačky sústavne nestíhali.

umývanie zimných záhradSpráva celej budovy mala tiež svoje interné limity, a tak sme zrazu stáli pred problémom, ako pravidelne udržať toľko skla na primeranej úrovni, teda čisté a žiarivé, a pritom v stave, aby reprezentovalo firmu, jej kultúru a meno.Prirodzene, učelom nebolo nájsť firmu, ktorá si na našom poschodí zriadi bezmála „pobočku“ a bude dennodenne naše sklo leštiť. Chcelo to skutočných profíkov, ktorí dokonale rozumejú nielen svojej robote, ale aj progresívnym, špičkovým technológiám a nájdu pre nás trvalé a flexibilné riešenie.

Úlohu…

Úlohu som zadal nášmu produkčnému, ktorý sa vo vodách kontaktov a rôznych firiem pohybuje ako ryba vo vode. Podvečer mi v maile pristála informácia a link s odkazom, že spoločnosť A SERVIS LIPKA je v oblasti upratovacích a čistiacich prác absolútna špička, a okná netvoria v jej porfóliu žiadnu výnimku.

Na webe som pri mene firmy A SERVIS našiel množstvo kladných referencií, odkazov, poďakovaní a pozitívnych ako odstrániť polepy z okienrecenzií, takže moje prvé očakávania boli splnené. Iba na okraj. Mám pomerne vysoké nároky na kvalitu, profesionalitu a perfektne odvedenú robotu, a to vo všetkom, takže slová vďaky adresované firme A SERVIS ma presvedčili, že ide o bežný tip.

Pozitívne…

Pozitívne boli aj ďalšie informácie, a tak som si ich s radosťou prešiel všetky. Spoločnosť A SERVIS LIPKA pracuje na každej zákazke s dôrazom na individuálny rozmer objednávky. Pre firmu nie je v danej chvíli nič dôležitejšie, ako klient a jeho konkrétna objednávka, ktorá je vždy realizovaná s plným nasadením.

Celá spoločnosť si uvedomuje, že len takýto prístup k úlohám profiluje jej dobré meno a charakter. Firma vo svojom portfóliu ponúka naozaj bohatú paletu služieb. A tak okrem profi čistenia fasád, odstraňovania graffiti, ošetrovania kobercov a podláh, ponúka aj umývanie a leštenie okien, výkladov, výloh alebo atypických sklenených plôch.

prípravky na umývanie okienViac ako…

Viac ako dvadsaťročné profesionálne snaženie spoločnosti A SERVIS LIPKA je postavené na troch hlavných pilieroch: kvalitne a poctivo odvedenej práci, špičkovom výsledku a maximálnej spokojnosti zákazníka.Každodenná prax firmu vyzbrojila neoceniteľnými skúsenosťami a znalosťami. ktoré sú  úspešne zúročované v prospech zákazníka.

Všetci zamestnanci firmy, ktorí sa venujú tejto práci, boli a sú perfektne preškolenými profesionálmi a skúsenými zamestnancami. Táto skutočnosť predstavuje ďalšiu zásadnú a neoceniteľnú konkurenčnú výhodu.

Upratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA tak zvládne akúkoľvek úlohu alebo objednávku. S prehľadom si tak dokáže poradiť s oknami a ich čistením. A to v akýchkoľvek podmienkach, výškach alebo v iných, často špecifických situáciách.čím umyť okná

Firma A SERVIS…

Firma A SERVIS sa vždy spoliehala a spolieha na tie najmodernejšie a najúčinnejšie technológie, výkonný a kvalitný strojový park či ďalšie vybavenie. Samozrejme, bez skvelých zamestnancov a odborníkov by to nešlo. Práve teraz je tu možnosť pristaviť sa pri metóde čistenia a umývania okien a výloh, ktorú spoločnosť A SERVIS LIPKA denne využíva.

S trochou nadsádzky je možné povedať, že nie je čistenie ako čistenie. Raz ide o bežné, celkom banálne umytie okien v byte. Inokedy sú to sklenené plochy po stavbároch, ktoré majú podobu kompaktnej steny.Otázny a náročný tiež býva zložitý prístup k samotným oknám, ich rôzne a zložité tvary, prípadne konštrukcia alebo veľmi špecifické prostredie, kde sa takého okná nachádzajú, dajme tomu priemyselná výroba, či chemická prevádzka.

ako na umývanie okienVtedy…

Vtedy spoločnosť A SERVIS zapojí do práce všetky získané skúsenosti, dlhé roky praxe a odbornosť zamestnancov. Je potešujúce, že vo všetkých takýchto prípadoch sa naplno preukazuje technologickú vyspelosť jej čistiacej metódy, pričom pri každej zákazke dokáže do bodky naplniť očakávania svojich zákazníkov.

Tento moderný a osvedčený systém disponuje niekoľkými základnými prvkami, ktoré tvoria spoľahlivo fungujuci mechanizmus. Každý z týchto prvkov sa v dlhodobej praxi plne osvedčil a počas ošetrovania rôznych typov okien ešte nesklamal.

Použime…

Použime menší príklad. Dajme tomu, že okná, ktoré firma čistí sú značne zanesené vrstvou nečistôt. napr. neprehliadnuteľnými stopami po ako vyleštiť okná bez šmúhstavebných prácach a rôznych, špecifických materiáloch – malta, silikón, cement alebo lepidlá. V takomto prípade sa celý postup začína so spoľahlivou a ostrou škrabkou.

Vďaka jej pomoci sa potom darí okná zbavovať hrubých nečistôt a pripraviť ich na ďalší krok. Je pochopiteľné, že práca s ostrou škrabkou predpokladá značnú mieru skúseností a manuálnej praxe. Treba sa vystríhať nielen pred nebezpečenstvom úrazu, ale zároveň nesmie byť poškriabané sklo, rámy okien ani parapetné dosky.

Len čo…

Len čo odborníci odložia škrabky, môže sa naštartovať druhá etapa čistenia, spojená s aplikáciou účinného roztoku vody a špeciálneho čistiaceho saponátu. Samozrejme, že firma A SERVIS zásadne používa len to najlepšie a najkvalitnejšie, čo trh momentálne ponúka.Tento veľmi účinný a spoľahlivo pracujúci chemický roztok si pracovníci firmy nazvali celkom príznačne – rozmyvák. Jeho veľkou prednosťou je, že starostlivo „rozmyje“ a odstráni všetky druhy nečistôt, pričom sa k oknám, rámom a parapetám chová veľmi šetrne. Klient tak môže byť bez obáv: jeho ako vyleštiť oknámajetok nebude nijakým spôsobom poškodený.

Profesionáli…

Profesionáli firmy nevynechajú ani tú najmenšiu časť okna, takže precízne umyjú nielen samotné sklá, ale tiež kompletné rámy a parapetné dosky. Pozornosť je venovaná každému miestečku, kútu, škáre a zlomu. Práve takýmto spôsobom sa spoločnosti A SERVIS darí dosahovať vysokú a stabilnú úroveň kvality, ktorá firmu zdobí.

Koniec-koncov, úroveň kvality je pre prácu A SERVIS trvalou normou. A pre každého zákazníka znamením dôvery a istoty, ktoré za ním prichádzajú. S výdatnou pomocou „rozmyváku“ tak bývajú okná zbavené prachu, nečistôt a mastnoty, čo je pre finálny výsledok a spokojnosť zákazníka najpodstatnejšie. Tretím krokom procesu čistenia býva využitie overenej stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Každé okno ňou precízne výškové umývanie okienzbavíme zvyšnej vody a nežiadúcich stôp po saponáte, čo v konečnom dôsledku tvorí ďalší prvok do skladačky vynimočne umytého okna.

Ošetrené okno…

Ošetrené okno sa potom ponechá voľne vyschnúť, aby sa dala odštartovať finálna fáza celého čistenia, ktorou je leštenie. Treba pripomenúť, že akékoľvek zbytky vlhkosti na ploche okna by leštenie neuľahčili, skôr naopak.

Takže, ak sa má začať napokon leštiť, tak len s dokonale pripravenými podmienkami.Spoločnosť A SERVIS LIPKA zásadne nepracuje s chemickými leštidlami. Technika tzv. suchého leštenia, patrí k stálym zdrojom kvalit poskytovaných služieb, a to aj napriek tomu, že je časovo a fyzicky náročnejšia ako bežné leštenie pomocou chemického prípravku.

cenník umývanie okienMetóda spočíva v jednoduchom použití čistej a suchej bavlnenej textílie, ktorou sa postupne okná vyleštia až do bodu, keď sú očividne čisté a na pohľad žiarivé. Takto vyleštené okná ostanú nielen dlhšie vzorovo čisté, ale nečistoty sa na ploche neusadia tak ľahko, ako pri leštení chemickou cestou.

Akákoľvek…

Akákoľvek leštiaca kozmetika totiž začne na skle po čase vytvárať nevzhľadné šmuhy. Pri umývaní tak nesmú na oknách ostať zbytky starého leštidla. Inak hrozí, že staré leštidlo „vystúpi“ na povrch a na skle sa objavia stopy po samotnom postupe leštenia.

Navyše, chemické leštidlo dokáže na ploche vytvoriť mikropovlak. Ktorý sa vplyvom poveternostných podmienok začne správať ako neviditeľná mucholapka. Na oknách sa potom veľmi skoro zachytí množstvo prachu zo vzduchu a mikročiastočky špiny.

Ako vidno, metóda čistenia používaná spoločnosťou A SERVIS LIPKA už viac ako dvadsať  rokov predstavuje efektívny, dobre vyvážený a presne fungujúci systém čistenia okien a sklených plôch. Dôkazom  týchto slov je nielen stabilná klientská dôvera, ale tiež trvale oceňovaná kvalita, bez ohľadu na to, kde a pre koho firma pracuje.

Keď som…

Keď som dočítal aj posledné riadky informácií spojených so službami a profilom firmy A SERVIS. Bolo mi jasné, že náš produkčný odviedol ozajvýškové práce dobrú robotu a ponúkol mne, i celej firme tip, ktorý sa skrátka nesmie odmietnuť. Keďže najlepší sú na trhu tí najviditeľnejší. Vzhľadom na to, že išlo o prvý kontakt, a považoval som ho za kľúčový, zavolal som do firmy sám.

Navyše som mal obchodnícke tušenie, že bude dobré uzatvoriť dajakú obojstrannú zmluvu. A tak som potreboval zažiť firmu A SERVIS a jej ľudí na vlastnej koži.Už samotný telefonát svedčil o mnohom. Profesionalita, slušnosť, ústretovosť.

Rýchlo a racionálne sme sa dohodli na čase, podmienkach a konkrétnych službách. Takže po odložení mobilu som mal zo všetkého len tie najlepšie dojmy. A znovu podotýkam, že pre mňa majú tieto veci zásadný význam.

Počas hovoru…

Počas hovoru nám – okrem iného – firma A SERVIS ponúkla aj špeciálnu impregnáciu skiel, účinnú proti vode a špine s obchodným názvom GlasProtect – GSP. Podľa vyjadrenia ich odborníka ide o moderný a veľmi účinný spôsob dlhodobej ochrany čistých skiel, ktorý sa osvedčil nielen u nás, ale aj na ďalších európskych trhoch.Samozrejme, rád som s aplikáciou GSP súhlasil, keďže sklá a okná ostanú dlhšie čisté a nebudú tak výrazne špiniť ako doposiaľ.cena umývanie okien

Nehovoriac o slušných úsporách za priebežné a pravidelné čistenie interných vyťažených upratovacích tímov. Ktoré – tak či tak – zvládajú len to nevyhnutné „basic“ čistenie. Druhým plusom firmy Bratislava okna, umývanie bola dochviľnosť, precíznosť vykonávanej práce a celkový profil jej zamestnancov. Páni boli u nás načas, začali sa okamžite venovať svojim úlohám. Pričom nešetrili úsmevmi a nákazlivou dobrou náladou. To sú ďalšie prednosti skutočne profesionálnej firmy.

Priznám sa,…

Priznám sa, že ako chlap to neviem presne posúdiť, ale tak čisté okná a všetky sklenené steny, sme vo firme tuším nemali ani po nasťahovaní. Plochy doslova žiarili. Neboli na nich žiadne šmuhy, fľaky a odtlačky. Navyše firma po sebe nezanechala ani tú najmenšiu stopu neporiadku alebo nedokonalosti.

Ok, je pravda, že A SERVIS nepatrí práve k lacným poskytovateľom služieb. Stačí však trochu len školského počítania a zístime, že prvotná investícia sa niekoľkonásobne vráti. Okná a sklá impregnované umývanie lodžiíGSP vydržia čisté podstatne dlhšie a ich kvalita je bezkonkurenčná. To znamená, že ďalšie čistenie sa môže naplánovať i o pár mesiacov neskôr.

Aj preto…

Aj preto môžem odborné služby A SERVIS LIPKA odporučiť s pokojným svedomím a pocitom, že dokonale umyté a vyleštené okná majú svoju adresu totožnú s adresou firmy A SERVIS. Takže asi nie je žiadnym prekvapením, že spolupráca našich firiem nadobudla trvalý, partnerský charakter a funguje bezchybne.