cena odstránenie graffitiS manželkou máme spoločné nielen deti, ale aj väčšinu ďalších plánov. Zachádza to dokonca tak ďaleko, že sa dokážeme bezchybne dopĺňať. Napríklad ma napadne – dajme tomu – veľké A, a žena k nemu pridá veľké B. Iste, iste, to bolo viac-menej na odľahčenie, ale skutočne sa vieme obaja očividne zhodnúť, a to aj v plánoch celkom serióznych.

Napríklad sme mali možnosť žiť v centre mesta. Zdedili sme celkom slušný byt na príjemnej adrese. Už pri prvej návšteve bytu sme mali tajnú spoločnú myšlienku, že to nebude nič pre nás a nájdeme si radšej niečo iné. Pravdou je, že dôvody tohoto kroku boli všelijaké, ale jedným z hlavných, bolo naše podnikanie.

Obaja sme si už v prvých mesiacoch vysnívali, že budeme majiteľmi wellness centra. Stred mesta je však na niečo také trochu iný level, a tak sme zdedený byt predali a pekne-krásne hľadali ďalej. Naviac sme taktiež plánovali, žeby sme mohli žiť a bývať neďaleko nášho wellnes, čo už čiastočne – ba až podozrivo – hraničilo s bujnou fantáziou.

Ale…

ako odstrániť graffitiAle ako sa hovorí, jeden nikdy nevie alebo Keď je šťastie unavené… ďalej to už každý pozná. Skrátka a dobre, z ničoho nič sa v širšom centre mesta v bývalej fabrickej štvrti, objavila šanca získať skvelý priestor predurčený na wellness centrum. A pozor, jeho súčasťou bola parádna možnosť, vytvoriť na poschodí menší loft, teda byt s chuťou stratenej fabriky. 

Keď sme so ženou tento sen po prvý raz preberali, mali sme pocit, že ide o nepekný vtip, ale nikto okolo nás sa nesmial minútu, hodinu, ba ani deň, ani mesiac. Pravda, stálo nás to viac ako len peniaze a zase peniaze, takže na konci, keď sme spotene „strihali“ pásku, sa nám triasli kolená nielen trémou, ale aj strašnou únavou s pocitom, že nikdy viac.

Dalo by sa povedať, že šťastena nás neopúšťala, a tak si nás čoskoro našla stabilná klientela. Takže aj v tomto smere sa veci vyvíjali celkom pozitívne. Veľkým plusom bol nápad mojej ženy, ktorá – podobne ako ja – nemala v láske práce na záhrade a ohýbanie chrbáta nad záhonmi zeleniny. Pozemok, ktorý patril k objektu sme sa rozhodli premeniť na netradičnú kaviareň, ktorá nám celé welleness posunula na nový level.

Nechali…

čím odstrániť graffitiNechali sme teda na pozemok priviezť dva vyradené, kovové kontajnery a s pomocou menšej investície, a najmä kopy roboty, ich premeniť na štýlový priestor free kaviarne. Asi to preženiem, keďže to stále vnímam ako trefu do čierneho, ale návštevnosť a tržby sa nám zvyšili možno o štvrtinu, čo bol pádny dôvod na radosť.

Keď som nedávno, bolo krátko po polnoci, zhasínal svetlá a aktivoval alarm, mal som celkom dobrý pocit, že tých niekoľko rokov dozadu bolo v podstate celkom vydarených. Vydarený, zatiaľ úspešný biznis, príjemné miesto na bývanie, nové kontakty, prijateľní susedia.

No nič, možno niečo podobné poznáte aj vy sami. Bola to taká tá nečakná, ukradnutá, ale neprenosná chvíľa vhodná na jedno privretie očí a spojená s dlhou, ozaj dlhou sekundou absolútneho ticha, ktoré si človek raz za čas zaslúži.

Lenže…

najlacnejšie odstránenie graffitiLenže ráno prišlo tvrdé vytriezvenie, ktoré zmazalo všetku dobrú náladu z predošlej noci. Vyšiel som von so psom a urobil prvý krok na chodník. Zostal som stáť ako prikovaný. Celá predná stena domu, plus vchod do wellness, ale aj všetky dostupné plochy kontajnerov, až do výšky zodvihnutých rúk, boli postriekané absurdnými nezmyslami á la graffiti. 

Nenapíšem to prvé slovo, čo mi bezprostredne vyletelo z úst, ale mal som chuť niekomu nehorázne vytrieskať nohavice. Nie som starý, ani nemoderný, dokonca ako tréner basketu mám blízko k mladým. Ale takúto úbohosť rozdýchavam len veľmi ťažko.

Žena ma uvidela cez okno, a preto vybehla za mnou na chodník. Stáli sme tam, krútili hlavami a mlčali, lebo slová vám skrátka nestačia. Onedlho sme kráčali obaja vedľa psa a bez slov premýšľali, ako sa tých príšerných klikyhákov zbaviť a nepošramotiť si dobrú povesť.

Možno…

prípravky na odstránenie graffitiMožno je to na debatu, ale môj aj ženin názor je taký, že posprejovaný vchod do wellness centra alebo kaviarne môže sotva ašpirovať na dajaké výtvarné, či dizajnérske ocenenie. Nielenže to „nevyzerá,“ keďže sú to bohapusté čarbanice a zbytočne vypatalný sprej. Ale navyše to zvonku pôsobí ako štvorka výčap. Takže každý si vstup radšej rozmyslí.

Ok, pri rannej káve už z nás hnev ako-tak opadol. Takže som narýchlo obvolal zopár dobrých známych, nech mi poradia dajaký rozumný postup, firmu, možnosti a schodné riešenia. Asi tretí v poradí mal v niečom podobnú skúsenosť, a to so stenami vlastného autoservisu.

Vtedy mu údajne veľmi pomohla spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. Podľa jeho slov sú to vraj absolútni profíci, skrátka domáca špička, ktorí majú „tento druh umenia dokonale a dlhé roky naštudovaný.“ Takže, ak nám niekto s graffiti naozaj pomôže, sú to práve oni.

To viete…

kvalitné odstránenie graffitiTo viete, rozhodol som sa ešte „poradiť“ s webom, keďže tam človek nájde všetko a niečo navyše. Už prvé informácie boli v tomto smere povzbudivé. A SERVIS LIPKA je vraj jedinou profi firmou na Slovensku. Ktorá garantuje nielen funkčnosť antigraffitovej metódy. Ale i najnižšiu cenu na trhu.

Druhým veľkým plus môjho browsovania, bolo poznanie, že firma A SERVIS LIPKA má na webe množstvo kladných recenzií, ohlasov a poďakovaní. Čo samozrejme, svedčí o charaktere a kvalite práce, firmy aj ľuďoch, ktorí pre klienta pracujú.

Ako som sa dozvedel, firma graffiti profesionálne odstraňuje, čistí, nanáša ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. A SERVIS ponúka aj tzv. systém čistých budov, teda prevenciu, kvalitnú antigraffiti ochranu a rýchle odstránenie nového graffiti. Systém čistenia a ochrany stien aj fasád je preverený v praxi a dokonale funkčný.

Účinnú…

kto odstráni graffitiÚčinnú metódu čistenia a ochrany fasád a stien preverili v spoločnosti dlhé roky odbornej praxe. Sama firma uvádza, že pri odstraňovaní graffiti z povrchov, ktoré ešte neboli ošetrené antigraffitovou ochranou, sa pohybuje celková úspešnosť medzi 60 až 90 percentami.

Ak ide o usľachtilé materiály, ako mramor, žula, teraco a pod., môže sa sprejová farba dostať až do štruktúry materiálu. A preto býva technicky a technologicky značne problematické jej dokonalé a konečné odstránenie. Po graffiti tak môžu ostať na ploche materiálu tzv. tiene. Vtedy sa vypláca povolať odbornú firmu, ktorá takto poškodený kameň vráti do života.

Keď A SERVIS LIPKA odstraňuje graffiti na štruktúrovaných omietkach a bežných fasádach, treba počítať s tým, že so sprejovou farbou sa odstráni aj pôvodná farba fasády. Postupuje sa tak, že graffiti sa zjemní, až na úroveň „tieňa,“ a takto ošetrené miesto potom zatrie vopred namiešanou fasádnou farbou.

Keby…

odstránenie graffiti z fasádyKeby sa graffiti len pretrelo podobnou farbou akú má fasáda,  graffiti začne časom  presvitať a objavia sa jeho pôvodné obrysy. Týmto krokom klient nedosiahne uspokojivý výsledok a nakoniec sa jeho fasáda odbornému ošetreniu nevyhne. Proces odstraňovania graffiti firma A SERVIS LIPKA realizuje len pri teplotách, ktoré neklesli pod 10 stupňov.

Medzi najlepšie riešenia ako dôkladne a spoľahlivo ochrániť povrch stien a fasád pred nežiadúcim znečistením je špeciálna antigraffiti ochrana. Tento náter ochráni fasádu aj od celkom bežného atmosferického znečisťenia a nečistotám veľmi účinne zabráni. Aby mohli prenikať hlboko do samotnej štruktúry povrchu.

Firma Čistenie, odstraňovanie grafitov realizuje spomenutý program pod názvom „Systém čistých budov.“ Zákazníkom poskytuje nielen odstránenie graffitov a antigraffitový náter. Ale zabezpečuje aj servisnú údržbu novoznečistených plôch. Systém sa osvedčil a vykazuje vysokú úspešnosť.

Ak…

odstránenie graffiti z betónuAk si napríklad necháme od firmy A SERVIS ošetriť svoju fasádu moderným antigraffii náterom, následné odstraňovanie nového graffiti spoločnosť poskytuje iba za zlomok ceny. Špecialisti zároveň obnovia ochrannú vrstvu na celej ploche fasády.

Problémom pri odstraňovaní graffiti je možné predchádzať nanesením špeciálnej antigraffitovej ochrany. Systém aktuálne reprezentuje jediný spôsob, ako odstrániť graffiti bez poškodenia alebo vizuálnej zmeny pôvodnej farby múru.

Z pohľadu antigraffiti technológie potom platí, že ak ide o hladké povrchy, nanášajú sa zväčša 3 vrstvy špeciálnej ochrany. Na pórovité, nerovné a štrukturované plochy sa naproti tomu musí aplikovať minimálne šesť, ale častejšie až okolo dvanásť vrstiev náteru.

Náter…

odstránenie graffiti z tehálNáter typu AGO dokáže spoločnosť A SERVIS LIPKA aplikovať aj na zložitejšie typy povrchu, napr. marmolit. Pri tomto type povrchu býva antigraffitová ochrana mimoriadne prospešná. Ak je totiž znečistený, a navyše bez antigraffiti ochrany, je technologicky nemožné nečistoty, či akékoľvek graffity odstrániť. Potom už treba len aplikovať nový marmolit.

Antigraffiti náter – AGO – sa teda nanáša v niekoľkých vrstvách. Podstatné je, že sa dá aplikovať na rôzne druhy povrchov, vrátane plastov. Mimo možností ale ostáva sklo, priehľadný polykarbonát alebo leštené kovy. Nanášanie AGO náteru opäť priamo závisí od klimatických podmienok.

Popisované služby spoločnosti A SERVIS LIPKA sú tak obzvlášť vhodné nielen pre budovy a plochy, ktoré často zneužívajú pouliční vandali – pomýlení graffiti umelci – ale zároveň ide aj o vysokoúčinnú ochranu stavieb, stien a fasád stojacichv blízkosti tovární alebo značne frekventovaných ciest.

V prípade…

ochrana pred graffitiV prípade, že firma A SERVIS vykoná antigraffiti náter alebo nástrek budovy konkrétneho vlastníka, spoločnosť mu garantuje, že na akomkoľvek mieste Českej republiky, Slovenska alebo Rakúska, odstráni nové graffity do 14 dní.

Napokon, táto naozaj zaujímavá a vskutku profesionálna podmienka odborného servisného čistenia a odstraňovania graffitov, býva pre každého klienta súčasťou zmluvy o dielo. Aj to svedčí o firemnej kultúre a podnikateľskom profile spoločnosti A SERVIS.

Včasné a profesionálne odstránenie graffitov bolo a je pre firmu A SERVIS LIPKA veľmi dôležité aj z pohľadu vyššie prezentovaného konceptu „Systém čistých budov.“ Predmetný koncept sa v praxi dobre ujal a dosahuje výborné výsledky. Takže firme na jeho úspešnom pokračovaní vskutku záleží.

V praxi…

antigraffitová ochranaV praxi bolo totiž – okrem iného – preukázateľne a celkom nepochyne overené, že ak sa nové graffiti na už vyčistených fasádach odstránia rýchlo a neodkladne, sprejerská partia v blízkom okolí obratom zistí, že ich výtvory nemajú dlhý život a sťahujú sa na nové miesto.

Fajn, takže toto všetko som sa dozvedel o firme A SERVIS LIPKA na webe, čím som si definitívne a natrvalo potvrdil odporúčanie môjho priateľa, že práve táto spoločnosť bude tá pravá, ktorá nám s tými striebornými a čiernymi príšernosťami pomôže.

Vzal som do ruky telefón a zavolal. Keďže čas sú peniaze a je ho stále menej, možno menej ako tých peňazí. Už prvý kontakt bol príjemný a profesionálny. Vypočuli ma, zorientovali v téme a ponúkli riešnie – technické aj finančné. Ok, ich služby sú o kúsok drahšie ako pri iných firmách. Ale za kvalitu a moderné technológiie si človek rád priplatí.

O dva…

AGO na všetky povrchyO dva dni sme mali odborníkov na odstraňovanie graffiti na prahu firmy a domova. Keď sa do toho pustili, bolo vidno, že sú dokonale zohratí a skúsení. Najprv chémiou odstránili všetky tie „obrázky,“ pričom ich takmer vygumovali, čiže ostal po nich len tieň.

Následne plochu pretreli namiešanou farbou, ktorá sa snažila maximálne kopírovať pôvodný odtieň fasády. Keď sa stena dobre vysušila, naniesli ochranný antigraffiti náter AGO, ktorý sa stal dokonalým, neviditeľným štítom proti pochabosti nových sprejerov. Bolo mi povedané, že po aplikácii AGO náteru je odstránenie čerstvých pokusov len bežná rutina.

Navyše, prevažná väčšina sprejerov príde rýchlo na to, že plochu chráni antigraffiti náter. Takže to radšej vzdajú a vypadú inam. Obratom totiž pochopia, že tu budú strácať nielen peniaze za drahé spreje, ale aj čas, pričom pre nich všetko skončí bez umeleckého efektu.

Keď…

rady ako odstrániť graffitiKeď páni z A SERVIS skončili, stáli sme so ženou pred domom a tešili sa, že sú firmy, ktoré nielenže dodržia slovo, ale do bodky splnia naše predstavy. Proste profíci, ktorí si ctia seba, svoje meno, a v prvom rade zákazníka. Lepšiu voľbu sme skrátka urobiť nemohli.

Nevzhľadné čmárnice a farebné fľaky boli proste preč a my sme mali v kontaktoch meno firmy, ktorá sa dokáže v prípade nečakanej recidívy o tie nové klikyháky, primerane a účinne postarať. To bol naozaj príjemný a uspokojujúci pocit.

Fasáda wellness centra tak v ten deň získala tak vďaka firme A SERVIS LIPKA jedinečnú AGO antigraffiti ochranu, ktorá sa bude brániť sprejerom vlastnými silami. Naviac, steny zvládnu aj bežné nečistoty a špinu z ulice, čo sa počúva veľmi dobre. Takže pre budúcnosť máme problém s graffiti vyriešený a spoločnosť A SERVIS s jej preverenou a efektívnou metódou, vám môžeme s pokojným svedomím len a len doporučiť.